fbpx

Jak dobierać zabiegi do rodzaju cellulitu?

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-na-cellulit

Które zabiegi na cellulit opłaca się zrobić przed latem, bo na pewno dadzą widoczny efekt? Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej procedury zabiegowej do rodzaju cellulitu, który chcemy zniwelować.

Ula Krawczyk

Ula Krawczyk

mgr rehabilitacji, kosmetyczka, dietetyk kliniczny, klinika Bezpieczna Kosmetyka

Program walki z cellulitem przed latem

Wiele klientek walkę z cellulitem i o smukłą sylwetkę zostawia na ostatnie tygodnie przed wakacjami. W ofercie niemal wszystkich gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologicznych znajduje się bardzo szeroka oferta zabiegów na tego typu problemy, jednak nie wszystkie procedury zadziałają tak samo skutecznie. Które z nich warto przeprowadzić jeszcze przed początkiem lata?

Istnieją zabiegi, które pozwalają w przeciągu miesiąca znacząco zmniejszyć ilość cellulitu w newralgicznych obszarach ciała. Są to zawsze serie zabiegowe, a zabiegi wykonuje się nawet kilka razy w tygodniu. 

Zabieg na cellulit tłuszczowy i wodny

Niezmiennie od lat wśród zabiegów antycellulitowych króluje masaż próżniowo-rolkowy (w połączeniu ze światłem lasera 915nm oraz LED 650 nm lub bez), który intensywnie stymuluje tkanki do pracy. Odpowiednio dobrane do potrzeb programy zabiegowe przynoszą błyskawiczne efekty. Zabieg zwalcza cellulit tłuszczowy i wodny, intensywnie drenuje i likwiduje obrzęki, uelastycznia i ujędrnia ciało, modeluje i wysmukla. To absolutny „must to do” w przypadku walki z cellulitem. Zalecana seria to 10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Czas zabiegu jest ustalany indywidualnie.

Skuteczna metoda na cellulit tłuszczowy i włóknisty

Drugim zabiegiem najczęściej wybieranym przez klientki jest fala uderzeniowa. To terapia celowana do osób z cellulitem tłuszczowym i włóknistym, u których widoczne są zbite, zgrubiałe i zwłókniałe „kalafiorki”. Tu niezbędne jest rozluźnienie tych zwłóknień, aby pobudzić tkanki metabolicznie i zastymulować mikrokrążenie. Działanie fali akustycznej polega na ‘atakowaniu’ komórek tłuszczowych, jej działanie zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, a z komórek uwalniane są glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, metabolizowane następnie przez nasze naturalne mechanizmy fizjologiczne. Dodatkowym efektem jest intensywne ujędrnienie, zagęszczenie i wzmocnienie struktur skórnych i łącznotkankowyvh. Fala uderzeniowa pozwala wyszczuplić ciało nawet do 7 cm w obwodzie. Zabieg wymaga serii, 6-10 zabiegów, 2 razy w tygodniu.

Zabieg na cellulit i zwiotczałą skórę

Trzecią opcją wybieraną z uwagi na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo klientek jest karboksyterapia. Jest to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów likwidujących cellulit. To iniekcyjne wprowadzenie podskórnie i śródskórnie dwutlenku węgla. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się, przyspieszany jest proces neowaskularyzacji, zwiększa się przepływ krwi, a wraz z nią tlenu i substancji odżywczych. Złogi komórek tłuszczowych są rozbijane, a zbędne metabolity odprowadzane. CO2 zmieniając się w kwas węglowy, niszczy komórki tłuszczowe od środka. Karboksyterapia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia to strukturę ciała, gęstość i elastyczność skóry. Wpływa też motywująco na drenaż limfatyczny, który wyraźnie się poprawia. W wyniku tych wszystkich mikroprocesów osiągamy efekt makro – gładką, jędrną i pozbawioną cellulitu skórę. Zabieg wymaga serii 6-10 zabiegów, 2 razy w tygodniu. 

Terapie łączone do walki z cellulitem

Często łączę ze sobą wybrane technologie dla uzyskania szybszych i pełniejszych efektów. Synergiczne działanie masażu próżniowo-rolkowego i fali uderzeniowej albo masażu próżniowo-rolkowego i karboksyterapii daje bowiem możliwość różnorodnej stymulacji tkanek, aktywując je do intensywniejszej pracy.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.