fbpx

Endermologia w sporcie – na jakie kontuzje i dolegliwości pomaga?

Autor Magdalena Błaszczak
endermologia-w-sporcie

Maraton, półmaraton, thriatlon, runmageddon, przełajowy bieg po górach… Coraz więcej osób hobbystycznie bierze udział w bardzo wymagających wydarzeniach sportowych, do których całymi miesiącami się przygotowuje. Wyczerpujące treningi, same zawody i regeneracja organizmu po sportowym wyczynie są o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze, gdy oprócz diety i ćwiczeń sportowiec poddaje się zabiegom endermologii.

Barbara Drabczyk

kosmetolog, pedagog, szkoleniowiec, dyplomowany trener makijażu permanentnego. Prowadzi gabinet „Euforia” Salon Kosmetologii i Makijażu Permanentnego w Wadowicach.

Endermogia nie tylko na cellulit

Dobroczynne oddziaływanie na organizm zabiegów endermologii, endomasażu czy masażu próżniowego, czyli metod wykorzystujących podciśnienie z użyciem specjalistycznej aparatury, znane jest w kosmetologii i fizjoterapii od dawna. Zazwyczaj ten zabieg kojarzy się z modelowaniem sylwetki i usuwaniem cellulitu, jednak jest też nieoceniony dla osób, które uprawiają sport. Endermologia może pomóc uzyskać lepsze wyniki, a także zniwelować dolegliwości, które często dotyczą osób aktywnie uprawiających sport.

Efekty treningowe po zabiagach endermologii

Obecnie na rynku dostępny jest bogaty wybór tego typu urządzeń, co daje nam wyjątkową wszechstronność i skuteczność, nie tylko w zabiegach estetycznych, ale również w procedurach terapeutycznych i sportowych. Urządzenia te różnią się wieloma parametrami, budową i zastosowaną technologią.
Oprócz wspomnianego wcześniej przeznaczenia głównie estetycznego endermologia coraz częściej służy również sportowcom. W medycynie sportowej masaż tego typu idealnie przygotowuje organizm do wysiłku na treningach oraz w zawodach, bo rozgrzewa stawy i mięśnie. U osób aktywnych fizycznie wspomaga też:

  • regenerację mięśni po intensywnych ćwiczeniach,
  • zmniejsza zakwasy,
  • niweluje ból i napięcia mięśniowe,
  • działa rozluźniająco,
  • podnosi elastyczność i sprawność mięśni.

Dlatego coraz częściej korzystają z tych zabiegów mężczyźni i chwalą efekty terapeutyczne. Co ciekawe, zabieg endermologii działa zarówno pobudzająco, jak i relaksacyjnie. Odpręża, uspokaja, rozluźnia, wspomaga układ odpornościowy. Zabieg endermologii wykonany tuż przed startem w zawodach uelastycznia mięśnie, a to chroni je przed ewentualnymi urazami.

endermologia-w-sporcie

Czym się różni endermologia sportowa od estetycznej

Zabiegi sportowe wykonywane są inaczej niż w endermologii estetycznej. Masaż przeprowadza się specjalną głowicą, która pozwala na opracowanie niemal każdego mięśnia. Podczas zabiegu rolki delikatnie zasysają skórę, zwiększa się przepływ krwi w tkankach, a więc są one lepiej ukrwione i szybciej się regenerują. Dzięki zwiększonemu przepływowi krwi z organizmu usuwane są także toksyny i zbędne substancje, takie jak na przykład kwas mlekowy, wytwarzany w mięśniach w czasie uprawiania sportu, odpowiedzialny za tzw. zakwasy.

Na kontuzje – seria zabiegów endermologii

Endermologia sportowa pozwala także na zniwelowanie skutków wcześniejszych i świeżo nabytych kontuzji:

  • Drenaż uszkodzonych więzadeł – umożliwia rozluźnienie zesztywniałych miejsc w okolicy stawów. Umożliwia bezbolesne rozciąganie skóry i ścięgien.
  • Zmiękczenie mięśni w przypadku zwłóknień.
  • Likwidacja bólu po wysiłku sportowym – zabieg endermologii znacznie przyspiesza regenerację mięśni, dzięki czemu organizm sportowca szybciej dochodzi do formy.
  • Jeśli w czasie intensywnego treningu lub po starcie w zawodach doszło do kontuzji, która wymagała operacji, seria zabiegów endermologii pozwała na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Kto wymyślił zabiegi endermologii

Zabieg endermologii w latach 80. XX w. stworzył Francuz Louis Paul Guitay, który po wypadku zmuszony został poddać się rehabilitacji. Jego spostrzeżenia na temat masaży wykonywanych przez różnych specjalistów zainspirowały go do skonstruowania specjalnego urządzenia naśladującego ruchy masażystów.

Jak skutecznie schudnąć i wymodelować sylwetkę?

Nowoczesne technologie pozwalają na szybkie modelowanie sylwetki i utratę zbędnych centymetrów. Są przy tym bezbolesne i bezpieczne. Poznaj nowe i skuteczne technologie polecane przez znanych ekspertów.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.