fbpx

Dlaczego warto oszczędzać na kosmetykach do pielęgnacji twarzy?

Autor Magdalena Błaszczak
Dlaczego warto oszczędzać na kosmetykach do pielęgnacji twarzy?
Olga Dęboska

Olga Dębowska, o korzyściach jakie daje zasada kosmetycznego minimalizmu

Kosmetolog, właścicielka Beauty Bar

Za duża ilość kosmetyków szkodzi skórze

Instagram aż kipi od ilości polecanych produktów do pielęgnacji, a influenserzy zachęcają do zakupu ogromnej liczby kosmetyków. Wiele osób ulega tym reklamom. W ten sposób często stajemy się posiadaczami za dużej ilości  produktów o podobnym działaniu lub nakierunkowanych na ten sam problem. To z kolei  przynosi skórze więcej więcej szkód niż korzyści. O portfelu nie wspominając. 

Stosowanie zbyt wielu produktów często powoduje uczucie ściągnięcia i mrowienia skóry. Może też powodować powstawanie niedoskonałości. W sytuacji gdy używamy zbyt wiele kosmetyków, nie jesteśmy w stanie sprawdzić, który składnik, a nawet produkt podrażnił skórę. Większość produktów do pielęgnacji twarzy warto ograniczyć z korzyścią nie tylko dla portfela, ale też skóry. Dzięki temu wprowadzając nowe produkty można dokładnie określić, który kosmetyk pomaga, a który szkodzi cerze. 

Prosty test, który pomoże oszczędzić na kosmetykach do pielęgnacji

Skomponuj swoją codzienną bazę pielęgnacyjną. Powinny się w niej znaleźć trzy łagodne produkty dobrane do potrzeb skóry:

1. Delikatny preparat myjący posiadający pH zbliżone do poziomu naszej skóry (lekko kwaśne)

2. Krem z filtrem SPF30, który może być stosowany jako krem na dzień

3. Łagodny, nawilżający krem na noc

Jak dalej komponować kosmetyczkę?

Po dwóch tygodniach dobrzej tolerowanej pielęgnacji złożonej z tych trzech elementów, można stopniowo włączać kolejne kosmetyki. Te, które warto uzupełniać to serum, esencja, maska. Tutaj również należy zachowywać umiar. Każdy z produktów powinien być stosowany samodzielnie przez około dwa tygodnie. Tyle czasu potrzeba, aby zweryfikować jak działa na skórę. Po czternastu dniach można zmienić lub dołożyć kolejny kosmetyk. W ten sposób można wybrać najskuteczniejsze i najlepsze produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania

CZYTAJ TAKŻE

Ekopielęgnacja na każdą kieszeń

Na jakie ekologiczne składniki warto zwrócić uwagę czytając składy kosmetyków? Które posiadają najlepsze właściwości, a których warto unikać? Dlaczego powinniśmy ich szukać na etykietach naszych ulubionych produktów?

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności