fbpx

Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny regeneracyjnej?

Autor Przemek
medycyna regeneracyjna

Zabiegi regeneracyjne wykorzystuje się między w odmładzaniu skóry, w leczeniu łysienia, w spowalnianiu procesu starzenia się włosów, w regeneracji skóry przy użyciu tkanki tłuszczowej i hipoestrogenizmie.

dr n.med. Marcin Wiśniowski

dr n.med. Marcin Wiśniowski o medycynie regeneracyjnej

specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej

Czym jest medycyna regeneracyjna?

To medycyna oparta o możliwości własne organizmu.
Zgodnie z nią pobudzamy regenerację organizmu produktami pochodzącymi z własnego ciała, na przykład osoczem bogatopłytkowym, fibryną strukturalną, fibryną komórkową, komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej i tkanką tłuszczową w postaci mikrofatu oraz makrofatu. Pobieramy te produkty z jednego miejsca, wstrzykujemy w drugie. Czyli naturalnymi sposobami wykorzystujemy potencjał regeneracyjny organizmu do stymulacji skóry, jej naprawy i odmładzania. Ostatnią nowością wykorzystywaną w medycynie regeneracyjnej są egzosomy, czyli preparat oparty o pęcherzyki zewnątrzkomórkowe pozyskane w laboratorium, które działają podobnie jak komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej. Również mają za zadanie regenerację, niwelowanie procesów zapalnych, poprawę miejscowego stanu skóry, czyli działają na przebarwienia i na procesy zapalne, które toczą się w skórze.


Ale w Europie można wykorzystywać tylko egzosomy roślinne, nie autologiczne.


Tak, ale wykazują podobne działanie, jak materiał pozyskany z organizmu, czyli komórki tłuszczowe z tkanki tłuszczowej. Stosujemy je w medycynie regeneracyjnej, bo dają podobne efekty. To świeży temat, ciągle go poznajemy, dlatego warto o tym rozmawiać. W medycynie regeneracyjnej wykorzystuje się wszystko, co regeneruje. Do tej pory były to produkty krwiopochodne, czyli fibryna, osocze i tkanka tłuszczowa. A teraz mamy kolejne preparaty, które działają regeneracyjnie, czyli przywracają homeostazę w obrębie skóry – egzosomy.


A co z biostymulatorami?


To preparaty stymulujące nieautologiczne, które znamy już od jakiegoś czasu. Mocniejsze to polikaprolakton, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia. Podane do tkanki podskórnej działają silnie stymulująco na powstanie i produkcję nowego kolagenu. Lżejsze, np. aminokwasy i polinukleotydy, nie działają tak mocno na stymulację kolagenu, ale na nawilżenie skóry, poprawę napięcia i odświeżenie jej oraz antytyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, prewencyjnie, czyli niwelują wpływ wolnych rodników, które negatywnie działają na skórę.

 

Medycyna regeneracyjna – jakie są najskuteczniejsze metody naturalnego odmładzania w zależności od wieku?

 Od wielu lat zaczęto zastanawiać się nad procesami, które są w stanie zahamować procesy starzenia skóry. Niżej przedstawiam te, które według obecnych badań spowalniają je najskuteczniej. Aby były skuteczne, trzeba je dopasować do wieku i stanu skóry…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.