fbpx

Dlaczego suplementacja kolagenu jest tak ważna?

Autor Przemek
Dlaczego suplementacja kolagenu jest tak wazna?

Idealny suplement kolagenowy spowalnia procesy starzenia i wspiera zabiegi medycyny estetycznej. O to, czym się wyróżnia ten najlepszy, pytamy dr Janę Bastien Simudrovą, twórczynię kolagenu B.Estēe.

Jana Bastien Simudrova

lek. med. Jana Bastien Simudrova

lekarka medycyny estetycznej

Skąd pomysł stworzenia autorskiego preparatu kolagenowego?

Jestem lekarką medycyny estetycznej, od lat badam zdolności regeneracyjne organizmu i przebieg procesów starzenia się komórek. Każdego pacjenta, który chce się odmłodzić, traktuje bardzo kompleksowo. Nie opieram się w pracy tylko na zabiegach, ale też na sposobie pielęgnacji, suplementach diety, stylu życia. Tu właśnie sprawdza się kolagen B.Estēe, który jest innowacyjnym narzędziem ułatwiającym efektywną współpracę między pacjentką a lekarzem medycyny estetycznej. Zmierza to do uzyskania optymalnych rezultatów zabiegowych. Dotyczy to zwłaszcza pacjentek, które chcą spowolnić procesy starzenia w nurcie slow aging.

Dzięki recepturze preparatu B.Estēe, efekty zabiegów medycyny estetycznej utrzymują się dłużej, dotyczy to np. procedur z kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową. Substancje te w coraz dojrzalszym wieku rozkładają się szybciej, a klientki bywają rozczarowane, że nie działają tak długo jak kiedyś. Dlatego właśnie zajęłam się opracowaniem suplementu o składzie istotnie spowalniającym procesy starzenia, wręcz cofającym wskazówki zegara biologicznego, aktywnie odmładzającego nasz organizm. Rezultatem pracy był preparat B.Estēe, który pomaga pacjentom osiągnąć cele w drodze do piękna oraz wspiera ich harmonijną współpracę z lekarzem medycyny estetycznej. Wierzę, że ten innowacyjny produkt wniesie nowe możliwości w troszczeniu się o dobrostan i równowagę organizmu.

Jakich rezultatów można się spodziewać po suplementacji koktajlu B.Estēe?

Koktajl zawiera kluczowe dla skóry składniki: kolagen, kwas hialuronowy i witaminę C. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym naszej skóry, włosów, paznokci i stawów. Jego suplementowanie wspomaga poprawę elastyczności i jędrności skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i drobnych linii, wzmacnia włosy i paznokcie oraz wspiera zdrowie stawów.

Jak wpływa kolagen B.Estēe na skuteczność zabiegów medycyny estetycznej?

Produkt powoduje:

  • dłuższe utrzymywanie się wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego,
  • zmniejszenie blizn po trądziku, szczególnie w połączeniu z mezoterapią,
  • przyspiesza prawidłowe gojenie blizn po operacjach plastycznych, zmniejszając ryzyko przerostu tkanki bliznowatej,
  • ułatwia kontrolowanie rozstępów i cellulitu,
  • przyspiesza proces gojenia się po zabiegach laserowych,
  • poprawia nawilżenie skóry i wspiera działanie antypigmentacyjne innych substancji.

„B.Estēe przyspiesza i wzmacnia efekty wszelkich zabiegów, które różnymi metodami stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu”.

Mechanizm działania kolagenu przyjmowanego doustnie polega na jego zdolności do stymulowania produkcji nowego, autologicznego kolagenu w organizmie. Kiedy spożywamy suplement diety, hydrolizowane peptydy kolagenowe są rozkładane na mniejsze peptydy łatwo przyswajane przez organizm. Następnie te peptydy transportowane są wraz z krwią do skóry, włosów, paznokci i stawów, gdzie pobudzają produkcję nowych białek i wspierają procesy regeneracyjne. W porównaniu do innych dostępnych na rynku kolagenów, ważną różnicą jest to, że w przypadku B.Estēe, zwracamy uwagę na jego oddziaływanie na prawidłowe funkcjonowanie fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za stan skóry i intensywność procesu starzenia.

Siła nawilżenia skóry

Aby kolagen działał, tkanki muszą mieć odpowiedni poziom nawilżenia. W suchym środowisku (bez odpowiedniej ilości HA) peptydy nie działają optymalnie, dlatego nie dochodzi do produkcji kolagenu, nawet jeśli codziennie spożywa się jego zalecaną dawkę. W każdej saszetce B.Estēe znajduje się 100 mg kwasu hialuronowego – to maksymalna dawka występująca na rynku preparatów kolagenowych. Znakomicie wpływa ona na skuteczność produktu poprzez utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek i przestrzeni międzykomórkowych, tworząc rusztowanie dla włókien podporowych – własnego kolagenu, elastyny, glikoprotein i innych substancji wchodzących w skład tkanki łącznej, utrzymuje skórę i inne tkanki w stanie równowagi, spłyca zmarszczki w widoczny sposób, opóźnia pojawianie się nowych.

Proces upiększania i odmładzania jest powolny także wtedy, gdy w skórze krąży dużo wolnych rodników. Witamina C jako silny antyoksydant „oczyszcza” z nich skórę.

Każda dawka kolagenu powinna być uzupełniona podażą kwasu askorbinowego, najlepiej przyswajalną dawkę tworzy 1000 mg witaminy C wraz z 5000-5500 mg kolagenu typu I. Witamina C jest kofaktorem w powstawaniu ludzkiego kolagenu w fibroblastach.

Upraszczając, „fabryka nie rozpocznie przetwarzania prokolagenu (kolagenu z suplementów), jeśli nie ma napędu”, którym zapewnia witamina C. Również podczas starzenia się skóry spowodowanego działaniem promieni słonecznych, skóra jest atakowana przez wolne rodniki, dlatego witamina C jako silny antyoksydant, pozwala pozbyć się tych rodników i umożliwia lepsze funkcjonowanie komórek i ich odmładzanie

Jaki cykl suplementacji zaleca Pani swoim pacjentkom?

To zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się regularne stosowanie suplementów kolagenowych przez co najmniej 2-3 miesiące. Następnie można kontynuować z dawką podtrzymującą. Jeśli chodzi o dawkowanie, większość badań naukowych wskazuje, że wystarczająca dawka to 2500 mg, jest ona uważana za minimum suplementacyjne. Proces starzenia jest jednak postępujący, dlatego aby aktywnie spowolnić proces starzenia, zaleca się przyjmowanie dawki stymulującej, czyli około 5000 mg kolagenu.

Który typ kolagenu warto suplementować, aby wyglądać lepiej?

Istnieje ponad 20 rodzajów kolagenu, ale tylko 3 z nich możemy suplementować. Kolagen typu I to kolagen beauty dla włosów, paznokci i skóry. Odpowiada za spoistość skóry, jej sprężystość, podatność na rozciąganie.

W przypadku włosów jest to kwestia ich mocnej struktury, odporności na urazy mechaniczne, łamliwości. Ten rodzaj kolagenu wpływa także na jakość kości i zębów. Kolagen typu II koncentruje się głównie w stawach – buduje silne chrząstki, powięzi i inne elementy tkanki łącznej oraz mięśni gładkich, bierze udział w ochronie narządów wewnętrznych, np.: wątroby, jajników, tarczycy, a kolagen typu III występuje w skórze i wewnętrznych organach, takich jak oczy i naczynia krwionośne.

Jakie czynniki wpływają na ilość i jakość kolagenu w naszej skórze i innych tkankach?

Genetyka – tempo starzenia się dziedziczymy po rodzicach, czyli „u kogoś pojawiają się zmarszczki już w wieku 20 lat, a u innej osoby w wieku 35 lat”. Dzieję się tak, bo dziedziczymy niższą zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu.

Ciąża – wszelki materiał budulcowy ciała dziecka pochodzi z ciała matki. Dlatego po ciąży ilość kolagenu może gwałtownie się zmniejszyć, wówczas pojawiają się zmarszczki, siwe włosy a skóra na brzuchu nie wraca do pierwotnego stanu.

Wiek – po 40. roku życia przyspieszają procesy starzenia, ilość kolagenu spada poniżej „punktu krytycznego”, gdy skutki tych procesów (zmarszczki i opadanie twarzy) stają się bardziej widoczne niż dotychczas.

Intensywne uprawianie sportu – pod wpływem bardzo intensywnej aktywności fizycznej ciało jest tak obciążone, że bez suplementacji kolagenu maleje zarówno jego wydajność, jak i zanika naturalne piękno. Kolagen jest wówczas szybciej „zużywany”.

Co wpływa na skuteczność i przyswajalność kolagenu?

Najlepszy kolagen to kolagen rybi (zawarty w B.Estēe), ponieważ tylko on jest w stanie efektywnie odbudowywać ludzki kolagen typu I. Jego biologiczna dostępność i rozkład podczas procesu przygotowywania suplementu są najszybsze i najprostsze, dlatego jest najbardziej odpowiedni do przeprowadzenia skutecznej kuracji regenerująco – odmładzającej. Kolagen wołowy, wieprzowy, drobiowy czy inny pozyskiwany z kości i chrząstek ssaków głownie uzupełnia kolagen typu II. Efekty odmładzające są wówczas mniej spektakularne i wolniej się je uzyskuje.

Istotny proces oczyszczania kolagenu

Proces oczyszczania jest ważny, aby nie wprowadzać do organizmu ciężkich metali, hormonów lub substancji chemicznych, które mogły odłożyć się w tkankach zwierzęcych stosowanych do produkcji suplementu. Kolagen wołowy jest tańszy i z reguły słabiej oczyszczony z zanieczyszczeń. W przypadku kolagenu rybiego sami jesteśmy w stanie „ocenić” stopień oczyszczenia – im mniej ma „rybiego zapachu”, tym wyższa jest jego jakość i czystość. Na rynku obecnych jest wiele dobrych preparatów kolagenowych, ale zawartość substancji aktywnych w ich składzie bywa niewystarczająca, aby osiągnąć widoczne rezultaty. Pacjentki musiałyby spożywać na raz po 3-5 dawek takich produktów, by pokryć zapotrzebowanie organizmu. Nasze kolageny zawierają wszelkie niezbędne składniki najwyższej jakości, dzięki czemu są absolutnym topem w segmencie kolagenów morskich. Na efekty ich stosowania nie trzeba długo czekać. Nasze pyszne smaki truskawki i mango są całkowicie naturalne i starannie wyselekcjonowane. Co więcej, naturalny słodzik – stewia – sprawia, że ten suplement to idealny wybór dla sportowców i diabetyków.

UWAGA: te czynniki mają wyjątkowo destrukcyjny wpływ na kolagen w skórze!

Jedną z najważniejszych substancji w naszym organizmie, która odpowiada za jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry jest kolagen. To białko budujące włókna tkanki łącznej, które tworzą podporę dla komórek skóry. Kolagen odgrywa także bardzo ważną rolę w utrzymaniu w dobrej kondycji włosów, paznokci, mięśni, stawów oraz kości…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności