fbpx

Blefaroplastyka za pomocą radiofrekwencji – czy warto?

Autor Magdalena Błaszczak
blefaroplastyka-zdjecie
Marek Rodzeń

Dr n. med. Marek Rodzeń

o blefaroplastyce z wykorzystaniem radiofrekwencji
specjalista chirurgii ogólnej oraz onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej,
Nova Clinic, Leszno

Dlaczego powieki opadają?

Opadające powieki to nie tylko defekt kosmetyczny, który jest objawem starzenia się organizmu i wiotkiej skóry. To również bardzo ważny problem zdrowotny, mogący powodować zaburzenia widzenia.  Skóra powiek jest bardzo delikatna i narażona na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr, zimno. Pod skórą znajduje się również tłuszcz, który pełni rolę tzw. wypełniacza. Z wiekiem skóra traci elastyczność, a tłuszcz i kolagen ulegają zanikowi. W wyniku zachodzących zmian, nadmiar skóry spowodowany powyższym procesem, ulega zwiotczeniu. Do tego mięsień okrężny oka nie jest w stanie utrzymać w napięciu skóry powieki, przez co powieka opada, zgodnie z siłą grawitacji. U osób powyżej 40 roku życia białka komórek mięśniowych zaczynają tracić wapń, co jeszcze bardziej potęguje zachodzący proces opadania powiek. Zmniejszają one obraz widzenia i sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Dodatkowo mogą być przyczyną nabytej wady wzroku.

W jaki sposób działa radiofrekwencja?

Radiofrekwencja to zjawisko fizyczne. Jej termin odnosi się do przemiennego prądu elektrycznego, jest to prąd elektryczny okresowo zmienny. Zakres od 3 MHz do 30 MHz, w którym mieści się urządzenie marki Loktal, to zakres „High Frequency”, czyli wysokich częstotliwości. Urządzenie, które wykorzystuję działa na zasadzie fali elektromagnetycznej o częstotliwości 4 MHz i jest jedynym na świecie sprzętem do mikroablacji w takiej technologii. Umożliwia przeprowadzenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii, ginekologii i blefaroplastyki. Składa się z trzech modułów: części frakcyjnej, noża radiochirurgicznego i oddymiarki. Zaawansowany system fal radiowych zapewnia wykonywanie zabiegów całorocznych.

Jak wygląda zabieg blefaroplastyki z wykorzystaniem radiofrekwencji?

  • Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych.
  • Po przygotowaniu pola operacyjnego i w znieczuleniu miejscowym Lignocainą, wycina się zaznaczony wcześniej nadmiar skóry powieki. Służy do tego urządzenie zaopatrzone w specjalne cieniutkie końcówki. To powoduje, że cięcie jest perfekcyjne.
  • W razie krwawienia w ranie operacyjnej, urządzenie posiada również końcówkę do koagulacji, więc najczęściej jest to zabieg bezkrwawy.
  • Na ranę zakłada się szew ciągły, który jest usuwany za około 5-6 dni. W okresie pooperacyjnym mogą występować drobne krwiaki podskórne zarówno na powiece górnej, dolnej jak i na policzku, które ulegają resorpcji po 10-14 dniach.

Zabieg wykonuje się całorocznie, a efekty są widoczne już bezpośrednio po jego zakończeniu.

  • Po zabiegu zalecamy stosowanie serum peptydowego w sprayu, które ma w składzie peptydy kolagenu rybiego i zapewnia komfort pozabiegowy, przyspieszając gojenie rany.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.