U osób, które chcą poprawić wygląd skóry z przebarwieniami, nie czekając na jesień, bezpiecznym zabiegiem w miesiącach letnich będzie infuzja tlenowa. O jej zaletach opowiada nasza ekspertka Joanna Wolska, kosmetolog.

Joanna Wolska
kosmetolog, specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów leczniczo-pielęgnacyjnych uzupełniających terapie medyczne na twarz i ciało, karboksyterapii, peelingach medycznych oraz laseroterapii
Zabieg na przebarwienia bezpieczny latem
Procedury usuwające lub rozjaśniające przebarwienia wywołane przez promieniowanie UV zwykle wykonuje się jesienią lub zimą, ponieważ zastosowane w nich składniki aktywne (kwasy chemiczne) lub technologie (lasery) działają fotouczulająco i po takiej procedurze skóra nie może być wystawiana na działanie słońca. Jednak osoby, które po powrocie z wakacji chcą szybko wyrównać koloryt skóry i zmniejszyć widoczność przebarwień, nie muszą z tym czekać aż do jesieni. Poprawę wyglądu skóry w zakresie zaburzeń pigmentacyjnych da im seria zabiegów infuzji tlenowej.
Jak działa na skórę zabieg infuzji tlenowej?
Procedura infuzji tlenowej zmniejsza zakłócenia w pigmentacji skóry, poprawia aktywność immunologiczną organizmu, wpływa na polepszenie stanu skóry.
- Ta nowoczesna procedura kosmetologiczna pozwala na zastosowanie działania hiperbarycznego tlenu w połączeniu z kosmeceutykami.
- Podczas miejscowego podawania tlenu na skórę stwarzamy warunki zbliżone do tych panujących w tlenowych komorach hiperbarycznych. Uzupełnieniem jego działania są składniki serum wykorzystywane w zabiegu, m.in: kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy (głównie A, C, E i z grupy B) oraz minerały.
- Transportowany do skóry tlen wraz z „bombą witaminowo-mineralną” pomaga w regeneracji komórek oraz zmusza je do samodzielnej, szybszej pracy,
- Tlen dostarczany komórkom podczas zabiegu infuzji tlenowej stymuluje również fibroblasty, co opóźnia procesy starzenia. Dla skóry to lek na całe zło, bo bez niego traci ona swój blask, staje się przesuszona i szarzeje.
- Najnowsze technologie pozwalają dostarczyć tlen w sposób efektywny w głąb tkanek tak, by uzyskać efekt rozjaśnionej i nawilżonej skóry.
Kiedy widać efekty zabiegu?
Pierwsze efekty – wyrównanie kolorytu i zniwelowanie przebarwień, a także poprawa napięcia i wygładzenie skóry, owalu twarzy, redukcja drobnych zmarszczek, nawilżenie oraz promienny blask – pojawiają się od razu po zabiegu, a w pełni widoczne są następnego dnia. W celu osiągnięcia trwałego efektu zalecane jest zastosowanie serii 6 zabiegów w odstępach co 7-10 dni.
Na jakich obszarach ciała można wykonywać infuzję tlenową?
Zabieg można przeprowadzać nie tylko na twarzy (w tym na powieki i usta), lecz także na ciele i skórze głowy. Zabieg daje doskonałe efekty na szyi, dekolcie czy dłoniach, a w tych obszarach również wielu pacjentów chce się pozbyć plam pigmentacyjnych. Infuzja tlenowa nie wymaga rekonwalescencji – po jej przeprowadzeniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Nie powoduje też żadnych niepożądanych efektów ubocznych.
Infuzja tlenowa w terapiach łączonych
To jeden z tych zabiegów, który „lubi” połączenie z innymi procedurami kosmetologicznymi, na przykład peelingami kwasowymi, mikrodermabrazją, mikronakłuwaniem czy klasycznym oczyszczaniem manualnym. Infuzja tlenowa stanowi także idealne uzupełnienie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Dobór odpowiednich substancji czynnych wykorzystywanych podczas zabiegu stanowi podstawę w terapiach łączonych. Infuzja tlenowa pozwala też na szybszą rekonwalescencję skóry poddawanej intensywnym procedurom terapeutycznym oraz potęguje ich efekty.
Przebarwienia to jedna z głównych problemów skórnych, z jakimi mierzymy się w gabinetach kosmetyki profesjonalnej.…
Przed nami kilka miesięcy słonecznej pogody, a to oznacza, że promienie UV będą regularnie wpływać…